O družstvu


Bytove druzstvo

Výhody družstevního vlastnictví

Bytový dům je ve vlastnictví Bytového družstva Rezidence Hálkova, které vzniklo dne 10.5.2012 notářským zápisem a následným zápisem do Ochodního rejstříku. Jednotlivé bytové jednotky mohou být nabývány do družstevního nebo osobního vlastnictví a případní zájemci se tak stanou členy Bytového družstva Rezidence Hálkova nebo SVJ Rezidence Hálkova.

Kontext

Bytový dům je zasazen do pozemku, ležícího nedaleko centra města Opavy. Dopravní dostupnost jak autem, tak hromadnou dopravou, je vynikající. Dům vyroste na rovinatém pozemku mezi okolními vícepodlažními bytovými domy a nízkopodlažními rodinnými vilami. Velikostí dům reaguje na okolní stávající bytovou zástavbu, těsně navazuje na nový bytový dům, postavený před několika lety.

Tvar a architektonický styl

Neobvyklý tvar domu, definovaný půdorysem půlkruhu, zajímavě oživuje charakter stávající zástavby, umožňuje nezastíněné výhledy z nových bytů a teras od východu k západu a v poslední řadě vytvoří zklidněný vnitroblok s budoucí vzrostlou zelení.

Dům svým tvarem, čistou hladkou bílou fasádou, kombinovanou s obklady cihelnými pásky a kruhovými sloupy z pohledového železobetonu vnese do stávající zástavby styl a eleganci.

Dům je navržen s pěti nadzemními a šestým ustupujícím patrem s velkými terasami s ideální orientací ke světovým stranám.

Dispozice

Byty jsou navrženy od velikostí 1+kk až po 4+kk, od 28 do 116m2. Převažující velikostí jsou byty 1+kk a 2+kk od 27 do 103m2.

Téměř všechny byty mají balkon, lodžii nebo terasu v takových rozměrech, aby bylo možné v letních teplých měsících byt o venkovní prostory rozšířit. U velkých bytů a bytů ustupujícího patra je tento princip splněn téměř dokonale.

„Byty ve zvýšeném přízemí domu jsou koncipovány tak, aby budoucím uživatelům sloužily buď k bydlení, případně k provozování živnosti, případně ke kombinaci obojího. Některé byty v přízemí mají svůj vlastní vstup z chodníku po malém vyrovnávacím schodišti.“

Parkování aut obyvatel nového domu je navrženo tak, aby okolí domu nebylo zatěžováno nárustem parkovacích míst na úkor zeleně. Veškerá kapacita parkování je tedy umístěna do suterénu domu, rozšířeného právě z výše uvedených důvodů. V podzemí jsou k dispozici 2 samostatné uzavíratelné garáže nebo otevřená parkovací stání o výměrách 13 a 27 m2.

2014 www.bdostrava.cz © Všechna práva vyhrazena, www.f2fcreative.com